Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Tradycyjna kuchnia polska > Ziemniaki

Ziemniaki

Ziemniaki w Polsce są niesamowicie popularne, głównie przez fakt ich pozyskiwania, a także cenę. Ziemniaki Jest to warzywo typowo polskie, więc nie musimy się martwić, że kiedyś go zabraknie, bowiem mamy u siebie idealne warunki do hodowli i uprawy ziemniaków. Warto zastanowić się w jakich formach mogą być podawane.

Oczywiście wszyscy znamy ziemniaczki pięknie zmielone do obiadu, podane jeszcze dymiące, z koperkiem na górze. Jest to jedna z bardzo wielu opcji. Ziemniaki Oprócz tego, dla miłośników, świetnym sposobem na danie z ziemniaków jest puree, chociaż nie każdy przepada za taką opcją. Do tego zawsze można zrobić frytki, które nie tylko są łatwe w przygotowaniu, ale podane z ketchupem czy majonezem smakują wyśmienicie. Jeszcze inna opcją są placki ziemniaczane. Nieco więcej z nimi pracy, jednak ich smak, w połączeniu z mięsnym gulaszem wynagradza każdy trud ich przygotowywania. Do tego oczywiście różnego rodzaju kluski śląskie, kopytka, ziemniaczane knedle czy pyzy. Każda z tych opcji na pewno smakuje wyśmienicie!

Ziemniaki nie muszą być wcale nudnym warzywem, które się zajada do niedzielnego, obiadowego kotleta. Ziemniaki Można z nich wyczarować naprawdę wyjątkowe dania, które nieraz zaskoczą nie tylko naszych znajomych, ale także nas samych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.