Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Porady > Zdrowe przetwory z owoców

Zdrowe przetwory z owoców

Przetwory z różnych owoców są tradycyjnym elementem naszej kuchni. Zdrowe przetwory z owoców Jest to praktyczny sposób na zakonserwowanie świeżych owoców, które nie nadają się do przechowywania i nie są dostępne poza sezonem.

Tradycyjne przetwory z owoców przygotowywane są z dodatkiem bardzo dużej ilości cukru. Dzieje się tak dlatego, że cukier ma właściwości konserwujące i pomaga zapobiegać psuciu się. Innym bardzo skutecznym sposobem, Zdrowe przetwory z owoców który zabezpiecza domowe przetwory jest pasteryzowanie, które polega na wstawieniu słoików na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut do gotującej się wody. Pasteryzowanie w skuteczny sposób zabezpiecza przed psuciem się i sprawia, że możemy dodać mniej cukru do przetworów, ale jest czasochłonnym procesem, który wymaga sporo cierpliwości.

Ciekawą alternatywą dla słodkich przetworów jest mrożenie owoców. Zdrowe przetwory z owoców Zamrożone owoce zachowują bardzo wiele ze swoich walorów smakowych i odżywczych oraz nie wymagają stosowania żadnych konserwujących dodatków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.