Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Tradycyjna kuchnia polska > Sztandarowe tradycyjne polskie dania

Sztandarowe tradycyjne polskie dania

Każda kuchnia posiada sztandarowe dania, które kojarzą się głównie i wyłącznie z daną krainą geograficzną, z danym państwem, czy nawet z danym terenem położonym w poszczególnym miejscu na świecie. Sztandarowe tradycyjne polskie dania Również w Polsce istnieje szereg takich dań, które trudno jest spotkać w innych państwach i które zapewne mogą zostać wpisane na listę typowo polskich potraw.

Bigos. Chyba najbardziej popularne polskie danie, a przynajmniej jedno z tych najważniejszych. Złożony z kapusty surowej i kiszonej wymieszanej w odpowiedniej proporcji, z przecieru pomidorowego, oraz przede wszystkim na bazie mięsa i kiełbasy jest wyjątkową mieszanką różnych rodzajów smaków. Do tego dochodzi podawanie bigosu z polskim chlebem, który jeszcze dobitniej podkreśla jego smak.

Kaszanka. Składa się z kaszy różnego rodzaju, oraz krwi wieprzowej. Chociaż nie wygląda zachęcająco, oraz niekoniecznie zachęca składnikami, to jednak smakuje wybornie. Przyrządzana ze smażoną cebulką, z kromką chleba, a czasem nawet zapiekana z kapustą jest naprawdę świetnym sposobem na wyjątkowy i przede wszystkim pyszny obiad. Sztandarowe tradycyjne polskie dania Jest to typowo polska potrawa, bowiem w innych krajach raczej się jej nie produkuje.

Rosół z kury. Chociaż kury możemy spotkać wszędzie, ich mięso również, to jednak nie ma w żadnym kraju tak wyjątkowego smaku rosoły drobiowego, jak w Polsce. Ciężko stwierdzić, czy to kwestia innego mięsa, czy też przypraw, bądź ziół, jednak w żadnym innym kraju rosół z kury z makaronem nie smakuje tak wyjątkowo.

Zupy. Polska właściwie powinna słynąć z wyjątkowych zup różnego rodzaju, a już szczególnie z tzw. zup – kremów. Grochówka, zupa grzybowa, fasolowa – to tylko trzy sztandarowe przykłady tradycyjnych polskich zup, jednak ich smak przyćmiewa cokolwiek innego. Nigdzie indziej oczywiście tego smaku nie uzyskamy.

Oczywiście lista potraw typowo polskich, związanych z naszą kucharską tradycją jest pewnie o wiele większa, jednak te chyba są najbardziej rozpoznawalne na arenie międzynarodowej. Sztandarowe tradycyjne polskie dania Trzeba jednak mieć świadomość, że polska kuchnia posiada różnego rodzaju smaki, które będą charakterystyczne tylko dla nas.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.