Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Sport dla zdrowia i szczupłej sylwetki > Spacery jako dobra opcja poobiednia

Spacery jako dobra opcja poobiednia

Zapewne każdy ma czasem takie poczucie pełności po obiedzie. Jesteśmy wtedy senni, kompletnie nic nam się nie chce i mamy ochotę położyć się do łóżka i zasnąć. Spacery jako dobra opcja poobiednia Oczywiście nie będzie to dobra decyzja, bowiem nie ma nic gorszego niż sen po obiedzie. Podczas drzemki nasz organizm działa o wiele wolniej i trudniej jest mu poradzić sobie z ciężkim posiłkiem jaki spożyliśmy. Jak w takim razie ułatwić trawienie i jednocześnie poprawić swoje poobiednie samopoczucie?

Wyjście jest bardzo proste: spacer. Zawsze po obiedzie, kiedy czujemy się o dziesięć kilogramów ciężsi, zaś nasz żołądek naprawdę ma spory problem, aby sobie z posiłkiem poradzić, dobrze jest to nieco rozchodzić i wyjść na spacer. Spacery jako dobra opcja poobiednia Ruch bardzo dobrze nam zrobi, zaś spacer na świeżym powietrzu poprawi nasze samopoczucie, wspomoże krążenie, a tymczasem dobre krążenie i prawidłowa praca serca będą mieć wpływ na to, jak nasz żołądek będzie trawił zjedzony posiłek.

Spacer oczywiście nie musi być samotny. Dlatego pojawia się kolejna zaleta takiego rozwiązania sprawy. Na spacer zawsze można kogoś namówić i w ten sposób polepszyć swoje umiejętności z zakresu komunikowania interpersonalnego. Będzie to kolejny dobry aspekt poobiedniego spaceru, jak i kolejny element poprawiania sobie samopoczucia i nastroju.

Spacery są jak najbardziej polecane przez  lekarzy, dietetyków, czy osobistych trenerów. Spacery jako dobra opcja poobiednia Jest to bowiem mały wysiłek dla nas, który może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, a także poprawić zdecydowanie naszą przemianę materii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.