Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Codzienne racjonalne odżywianie > Słodycze dla diabetyków

Słodycze dla diabetyków

Panuje powszechne przekonanie, że słodycze są głównym powodem otyłości wśród dzieci i młodzieży. Słodycze dla diabetyków Niestety nie ma bardziej mylnego założenia. O wiele więcej problemów wśród młodych ludzi powoduje nieregularne spożywanie posiłków, jedzenie rzeczy tłustych, czy chociażby brak ruchu. Słodycze nie są głównym powodem tycia, chociaż trzeba oczywiście z tym uważać.

Nic bowiem się nie stanie jak od czasu do czasu zjemy mały czekoladowy batonik, albo sięgniemy do jakieś ciastko do herbaty. Słodycze dla diabetyków Czekolada również miewa zbawienne właściwości, bowiem uzupełnia magnez w organizmie i dodaje energii. Dlatego ważne jest, aby nasza dieta racjonalna również była bogata w czekoladę. Do tego nie zaszkodzi czasem zjeść cukierka, czy lizaka. Słodycze odgrywają bardzo ważną rolę w odżywianiu i nie warto z nich rezygnować.

Oczywiście, wiadomą rzeczą jest, że wszystko co spożywamy w nadmiarze, może nam bardzo zaszkodzić. Również dotyczy to słodyczy. Nie jest problemem jeśli słodycze stanowią dodatek do naszych posiłków. Problemem jest jeśli czekolada staje się głównym produktem naszych obiadów, śniadań i kolacji, a cukierki jemy przy każdej możliwej okazji. Każdy nadmiar może nam poważnie zaszkodzić. Słodycze dla diabetyków Słodycze zatem są o tyle bezpieczne, o ile się je racjonalnie spożywa, bez przesady w żadną stronę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.