Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Codzienne racjonalne odżywianie > Ilość spożywanych kalorii

Ilość spożywanych kalorii

Każdego dnia tracimy sporo energii poprzez wykonywanie różnego rodzaju obowiązków czy to w pracy, czy to w szkole, a także w domu. Ilość spożywanych kalorii Wszelki wysiłek jaki wykonujemy w ciągu dnia sprawia, że się męczymy. Dlatego energię należy możliwie jak najczęściej uzupełniać, a to może się zdarzyć tylko poprzez umiejętne przyjmowanie kalorii odżywczych w pożywieniu. Jakie jest zapotrzebowanie poszczególnych osób na kalorie w ciągu dnia? Dobrze jest znać dzienne racje, aby z jednej strony nie przyjmować zbyt mało tych kalorii, zaś z drugiej, aby nie przesadzić i nie doprowadzić się do opłakanego stanu otyłości, poprzez zbyt dużą ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii.

Dzieci zwykle potrzebują najmniej kalorii dzienne, bowiem ich wątłe ciałko nie wymaga takich wielkich nakładów energii. Dlatego przyjmuje się, że dziecko w wieku od 1 do 3 roku życia powinno przyjmować ok. 1300 kalorii. Im starsze dziecko, tym jego zapotrzebowanie wzrasta stopniowo o 400-500 kalorii. Tym sposobem w wieku 10 do 12 lat, chłopcy powinni przyjmować już 2600 kalorii, zaś dziewczęta w tym samym wieku o 300 kalorii więcej.

Młodzież potrzebuje nieustannie uzupełniać braki energii, a także braki poszczególnych składników odżywczych. W wieku od 13, do praktycznie 20 lat, młody człowiek płci męskiej powinien przyjmować od 3000 do 3700 kalorii dziennie. Jeśli chodzi o młodzież żeńską, to te liczby wahają się w granicach 2600-2800 kalorii dziennie. Ilość spożywanych kalorii Jednak konkretną liczbę kalorii należy dobierać zgodnie z zapotrzebowaniem, formą straty energii, czy chociażby budową ciała młodego chłopaka czy dziewczyny.

Dorośli ludzie powinni już dobierać poziom kalorii do tego jaką pracę właściwie wykonują i ile energii potrzebują każdego dnia. Mężczyźni oczywiście potrzebują o wiele więcej kalorii dziennie niż kobiety, jednak jest to uzależnione od tego jaką pracę wykonują. Mężczyzna z pracą siedzącą będzie potrzebował zdecydowanie mniej kalorii niż mężczyzna, który ciężko pracuje każdego dnia. Podobnie jest z kobietami. Istnieje również inne zapotrzebowanie kobiet będących w ciąży, jak i kobiet, które karmią piersią. Ilość spożywanych kalorii Jest to spowodowane tym, że w zasadzie jedną porcją kalorii trzeba ubogacać dwa istnienia, zarówno matki, jak i dziecka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.