Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Dieta > Dieta w cukrzycy

Dieta w cukrzycy

Bardzo często można trafić na diety, które obiecują niesamowite efekty, jeśli tylko będziemy przestrzegać różnych dziwnych zasad, mających wątpliwy wpływ na zdrowie. Dieta w cukrzycy Jednym z takich rozwiązań jest bez wątpienia dieta dr Atkinsa. Na czym ona polega i czy rzeczywiście należy jej unikać?

Dieta stworzono przez doktora Atkinsa to przede wszystkim dieta niskowęglowodanowa, czyli uboga we wszelkiego rodzaju cukry. W tym sposobie odżywiania produkty bogate w węglowodany, takie jak pieczywo, makarony czy ziemniaki, Dieta w cukrzycy zastępowane są tłuszczem oraz białkiem.  Można spożywać produkty zwierzęce i roślinne, które zawierają niewielkie ilości węglowodanów, na przykład niektóre owoce, takie jak maliny i awokado.

Dieta dr Atkinsa cieszy się bardzo dużą popularnością i ma duże grono zwolenników, jednak jej wpływ na zdrowie nie został jasno określony. W środowisku naukowym nadal trwają spory i brak jest jasnego stanowiska dotyczącego wpływu jaki mają diety niskowęglowodanowe oraz jedzenie dużych ilości tłuszczu i białka na zdrowie. Dieta w cukrzycy Dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór diety dr Atkinsa w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.