Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Dieta pana Andrzeja > Dieta pana Andrzeja – dzień 4

Dieta pana Andrzeja – dzień 4

Dochodzimy do czwartego dnia naszej diety. Dieta pana Andrzeja – dzień 4 W tym dniu możemy sobie nieco pofolgować i skupiamy się przede wszystkim na uzupełnieniu braków magnezu, który nieco utraciliśmy w ciągu pierwszych trzech dni. Na śniadanie znów owsianka. Z tym wyjątkiem, że można dodać do niej szczyptę pokruszonej czekolady. W ten sposób będzie ona słodsza, dlatego do tego zjadamy kiść winogron. Obojętne jest to czy będą to winogrona białe czy czarne. Do tego oczywiście zielona herbata, którą dzisiaj możemy doprawić smakiem pigwy.

Na obiad dzisiaj robimy naleśniki. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by wykonać je z mleka o bardzo niskiej zawartości tłuszczu, a nawet zerowej. Ciasto na naleśniki nie powinno być zbyt tłuste, jednak dodajemy szczyptę masła, aby w ten sposób nie musieć smażyć ich na patelni pełnej oleju. Następnie do naleśników dobrze jest umiejętnie dobrać odpowiednie nadzienie. Skoro dzień z owocami był wczoraj, to dzisiaj należy z nich zrezygnować. Dlatego też można zrobić naleśniki z kremem czekoladowym, jednak z zaznaczeniem, że rozsmarowujemy go bardzo cienką warstwą. Dieta pana Andrzeja – dzień 4 Czekolada jest bogata w magnez więc świetnie wpisze się w nasz dzisiejszy jadłospis.

Skoro przez cały dzień staramy się jeść raczej słodkie rzeczy, to na kolację jednak lepiej coś neutralnego smakowo, albo słonego, aby nieco wyrównać gospodarkę składników odżywczych w naszym organizmie. W związku z tym dobrym rozwiązaniem na kolacje będzie przygotowanie sobie kanapek z wędliną. Oczywiście tradycyjnie wykorzystujemy do tego chleb razowy, albo pełnoziarnisty. Ważne żeby był ciemny, jednak jeśli już się na jakiś konkretny zdecydujemy to warto się tej opcji trzymać. Do tego chleb smarujemy bardzo cienko margaryną roślinną, a nie masłem, chyba że bez zawartości tłuszczu. Na to z kolei po cienkim plasterku jakiejś wędliny, najlepiej drobiowej, bądź z indyka.

Bardzo ważne jest przyjmowanie płynów przez cały dzień. Dieta pana Andrzeja – dzień 4 Wodę można spożywać w nieograniczonej ilości, zaś zieloną herbatę według uznania, w zależności od tego czy wolimy napoje ciepłe czy zimne.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.