Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Dieta pana Andrzeja > Dieta pana Andrzeja – dzień 2

Dieta pana Andrzeja – dzień 2

W dniu pierwszym naszej diety musimy nadrobić składniki odżywcze, które utraciliśmy w dniu pierwszym, podczas głodówki. Dieta pana Andrzeja – dzień 2 Dlatego też rozpoczynamy od bardzo pożywnego śniadania, następnie zjadamy lekki obiad, po czym kończymy łatwostrawną kolacją. Warto jednak pamiętać, że nasza dieta będzie opierała się przede wszystkim na regularności dlatego jeśli pierwszego dnia zjadamy śniadanie o godzinie ósmej, to przez kolejne dni również powinniśmy trzymać się tej godziny i spożywać śniadanie o tej samej porze co pierwszego dnia. W przeciwnym razie dieta nie odniesie spodziewanych rezultatów. Nie należy również przedstawianych tutaj produktów traktować zbyt restrykcyjnie, bowiem są to tylko propozycje, które można dostosowywać do swoich własnych potrzeb i upodobań.

Na śniadanie dobrze jest zjeść coś pożywnego, co pozwoli nam funkcjonować do obiadu, który powinniśmy spożyć około godziny trzynastej. Zatem śniadanie powinno się składać z owsianki, której wysoka zawartość błonnika ułatwi nam trawienie i jednocześnie zapełni żołądek dając uczucie najedzenia się. Dieta pana Andrzeja – dzień 2 Do tego koniecznie należy zjeść jakiś owoc, w pierwszym dniu niech będzie do czerwony grejpfrut. Dobrze jest wybrać sobie wiodący rodzaj herbaty, jednak  unikać należy herbaty czarnej. Do takiego zestawu będzie się świetnie komponować herbata zielona w różnych smakach. Osobiście polecam zieloną herbatę z mięta.

Przy obiedzie należy uzupełnić poziom białka w naszym organizmie dlatego przyda się coś mięsnego, najlepiej zaś kurczak albo indyk. Kurczaka gotujemy, najlepiej na parze, dzięki czemu zachowa on swoje wartości odżywcze. Do smaku można dodać jakieś zioła, ale bez dodatku soli. Jeśli chodzi o ilość to najlepiej połówka całej piersi, jednak dobrze jest zjeść jednak trochę mniej. Do kurczaka najlepszy będzie ugotowany ryż, bez dodatku soli i przypraw. Do takiego zestawu najlepiej pokroić sobie połowę dojrzałego, czerwonego pomidora.

Kolacja powinna być w miarę lekka i niezbyt ciężkostrawna, oraz zawierać coś słodkiego. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie budyń, jednak przygotowany na chudym mleku, najlepiej pozbawionym całkowicie tłuszczu. Będzie to świetnie zwieńczenie naszego pierwszego dnia. Należy również pamiętać, żeby nie spożywać niczego po godzinie osiemnastej, dlatego też kolacja powinna być zjedzona możliwie najwcześniej przed tą godziną. Jeśli chodzi o napoje do posiłków, to dobrze jest trzymać się zielonej herbaty, którą popiliśmy śniadanie. Dieta pana Andrzeja – dzień 2 Wskazane jest picie jak największej ilości wody.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.