Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Smaki > Czosnek

Czosnek

Czosnek to jedna z najstarszych roślin znanych człowiekowi. Czosnek Początkowo został doceniony ze względu na jego właściwości, pozwalające na skuteczne konserwowanie żywności. Czosnek jest naturalnym konserwantem.

Smak i aromat czosnku jest specyficzny oraz bardzo intensywny, dlatego wiele osób po prostu go nie lubi. Czosnku można używać w surowej postaci, drobno posiekanego lub przeciśniętego przez praskę. Najlepiej wybierać czosnek purpurowy, ma bardziej intensywne właściwości, niewykiełkowany, świeży i pozbawiony plam. Jeśli świeży czosnek jest dla nas za mocny, można sięgnąć po czosnek granulowany. Czosnek Możemy także przygotować sobie oliwę czosnkową – wystarczy wycisnąć ząbek czosnku do oliwy i pozostawić ją na kilka godzin. Przygotowana w ten sposób oliwa nie będzie się psuła i stanie się doskonałym dodatkiem do różnych potraw.

Czosnek to nie tylko smak i aromat, ale także zdrowie. Badania naukowe potwierdzają, że czosnek ma zabójcze działanie na większość chorobotwórczych drobnoustrojów, które atakują organizm człowieka, jednocześnie nie jest szkodliwy dla naturalnej flory bakteryjnej, która zamieszkuje nasze jelita. Czosnek Dodatkowo czosnek pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.