Jesteś tutaj: aptekagrand.pl > Przepisy > Catering dla firm poznań

Catering dla firm poznań

Krokiety to smaczna potrawa, która przygotowuje się z klasycznych naleśników zrobionych z mąki, jajek i mleka. Catering dla firm poznań Do krokietów można wykorzystać kilka różnego rodzaju nadzień, na przykład z mięsa i pieczarek. Do przygotowania farszu do szesnastu naleśników potrzeba: pół kilograma gotowanego mięsa, może być z rosołu, pół kilograma pieczarek, ugotowane warzywa, mogą także być z rosołu, dwie nieduże cebule oraz jajko.

Pieczarki należy oczyścić i posiekać w bardzo drobną kostkę. Smażyć razem z drobno pokrojoną cebulą. Doprawić pieprzem i solą. Catering dla firm poznań Przygotowane w ten sposób pieczarki i cebulę należy zmielić w maszynce do pieczenia razem i innymi składnikami. Do przestudzonej masy dodać jajko. Farszem smarujemy naleśniki i zawijamy je. Przygotowane w ten sposób krokiety można przechowywać nawet przez kilka dni i smażyć w miarę potrzeby.

Krokiety należy smażyć w panierce z jajka i bułki tartej, na średnim ogniu, najlepiej na klarowanym maśle. Catering dla firm poznań Najlepiej podawać je zaraz po usmażeniu, na przykład z dodatkiem sosu pieczarkowego lub czerwonego barszczu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.